Strona główna/Aktualności/WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO/WYBORY SU

4 Października 2024
WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

WYBORY  SU

Wybory samorządu szkolnego to ważne wydarzenie w życiu każdej szkoły podstawowej. Dają uczniom możliwość zaangażowania się w życie szkoły, nauki odpowiedzialności oraz rozwijania umiejętności przywódczych.

1. Opiekunowie SU ogłaszają termin wyborów oraz zasady, jakie będą obowiązywać. Informacje te są dostępne dla wszystkich uczniów.
  2. Kandydaci: Uczniowie, którzy chcą kandydować, zgłaszają swoje kandydatury. Powinni przygotować krótkie prezentacje, w których przedstawią swoje pomysły i plany na cały rok szkolny.
  3. Kampania wyborcza: Kandydaci prezentują swoje programy wyborcze. Mogą to robić poprzez plakaty, ulotki, a także spotkania z uczniami i występy na forum szkoły.

Przebieg wyborów

1. Głosowanie: W dniu wyborów wszyscy uczniowie oddają swoje głosy na wybranego kandydata.
  2. Liczenie głosów: Po zakończeniu głosowania komisja wyborcza, składająca się z nauczycieli i uczniów, liczy głosy.
  3. Ogłoszenie wyników: Wyniki wyborów są ogłaszane na apelu szkolnym a nowo wybrany samorząd szkolny zostaje oficjalnie przedstawiony społeczności szkolnej.

Rola samorządu szkolnego

Samorząd szkolny pełni wiele ważnych funkcji:

• Reprezentowanie uczniów: Samorząd jest głosem uczniów w kontaktach z dyrekcją i nauczycielami. SU reprezentuje szkołę także poza  jej terenem, podczas różnych wyjazdów i wydarzeń.
  • Organizacja wydarzeń: Członkowie samorządu organizują różne wydarzenia szkolne, takie jak dyskoteki, konkursy czy akcje charytatywne.
  • Współpraca z nauczycielami i rodzicami: Samorząd współpracuje z Radą Pedagogiczną i Radą Rodziców przy realizacji różnych projektów edukacyjnych i społecznych.

W tym roku szkolnym PRZEWODNICZĄCYM SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ŁAZISKACH został MATEUSZ WOJTEK  - uczeń klasy VIII. Jego zastępczynią jest MILENA SKRZYSZOWSKA  z klasy VI, natomiast funkcję sekretarzy będą pełniły: MARTYNA GAJDOSZ - kl IV i HANNA WAWRECZKO - kl VIII.

Wszytkim kandydatom GRATULUJEMY ODWAGI, KREATYWNOŚCI i CIEKAWYCH POMYSŁÓW. Dziękujemy za udział w wyborach.