projekt unijny

Program wsparcia i rozwoju uczniów - edukacja włączająca w SP Łaziska

Cel projektu:

Projekt skierowany jest do grupy docelowej zamieszkującej obszar woj. śląskiego, tj. 32 uczniów (10K;22M) SP w Łaziskach w Gminie Godów, w tym z SPE 26 (3K, 20M) oraz 4 n-li (4K). Zaplanowane wsparcie obejmuje uczniów z niepełnosprawnością 6ucz. (1K;5M), szczególnie uzdolnionych (1M), ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się (1K;7M) oraz z zaburzeniami zachowania lub emocji (2M) i 15 ucz.(9K;6M) mających trudności w realizacji standardów wymagań programowych.

Okres realizacji: 01.07.2024 do 30.06.2026 (VII2024 rekrutacja i zakupy).

Projekt ma na celu zwiększenie szans edukacyjnych wszystkich uczniów poprzez stworzenie warunków uwzględniających różne potrzeby wspólnie uczącej się grupy do rozwijania potencjału indywidualnego. Rodzaje zajęć: zajęcia integracyjne Bajkowe spotkania  z muzyką, zajęcia integracyjne Kreatywny kącik- zajęcia artystyczne, zajęcia TUS (Trening Umiejętności Społecznych), zajęcia dydaktyczno-wyrównawczych. z j. angielskiego.

Zakłada się także wsparcie w postaci szkoleń dla nauczycieli z zakresu wykorzystania Musiconu, do zajęć integracyjnych z zakresu wzmacniania kompetencji emocjonalno - społecznych oraz szkolenia z przemocy w szkole. Oprócz tego zaplanowano wsparcie dla nauczycieli w postaci szkoleń a także dotyczące przeciwdziałania dyskryminacji i przemocy, z KPP, KoPON, ZZR, ZRSKiM, ZRSiN(6K).

Łącznie w projekcie zaplanowano przeprowadzenie 202 zajęć dla uczniów tj 4 gr. W ramach projektu planuje się zakup mebli i wyposażania do zajęć terapeutycznych TUS oraz sali wyciszeń, zakup narzędzi ICT najnowszej generacji, itp. Planuje się także zakup niezbędnego doposażenia i pomocy dydaktycznych do realizacji projektu zgodnie z jego założeniami determinujące osiągnięcie zakładanego celu.

Planowane efekty:

Efektem będzie poszerzenie oferty zajęć dodatkowych w tym indywidualizujących proces kształcenia i stworzenie optymalnych warunków nauki i rozwoju dla wszystkich ucz. oraz poszerzenie kompetencji kadry pedagog

Wartość projektu: 418 922.92 zł

Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 356 084.48 zł