Strona główna/Aktualności/SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

20 Kwietnia 2023
SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

„Wrócę do mego Ojca i powiem: Ojcze zgrzeszyłem, nie jestem godzien nazywać się Twoim synem”

W dniach 3-5 kwietnia odbywały się w naszej parafii Rekolekcje wielkopostne dla dzieci szkolnych. W drugim dniu uczniowie klasy szóstej wystawili przedstawienie pt: „Miłosierny Ojciec” na podstawie Ewangelii wg. św. Łukasza. Główne przesłanie przypowieści o synu marnotrawnym mówi o tym, że każdy człowiek ma szansę zrozumieć swoje błędy i zmienić się na lepsze, a jego otoczenie powinno Go otoczyć wsparciem i wyrozumiałością. W oczach Boga nikt bowiem nie jest stracony na zawsze. Na dodatek przypowieść ta pokazuje, że każdy człowiek zasługuje na wybaczenie i miłosierdzie ze strony innych, nieważne jak bardzo zawinił wobec nich oraz Boga. Każdy, kto poprosi go o wybaczenie i okaże skruchę, z pewnością to wybaczenie uzyska.

uczniowie podczas rekolekcji

Młodzi aktorzy bardzo poważnie, można nawet powiedzieć, profesjonalnie, przygotowali się do swoich ról. W dużej mierze samodzielnie przygotowali swoje stroje i atrybuty potrzebne do inscenizacji.

uczniowie podczas rekolekcji

Z wielkim zaangażowaniem przygotowywali się do występu, nie obyło się bez aktorskiej tremy, i myślę, że świetnie się udało. Chłód atmosferyczny, który nam towarzyszy w ostatnich dniach, nie przeszkodził młodym aktorom w rozgrzaniu serc widzów ( uczestników rekolekcji) pięknym przedstawieniem. Dziękujemy.

uczniowie podczas rekolekcji

Eucharystia sprawowana w środę, była zwieńczeniem rekolekcji. Myślę, że te chwile refleksji pozostaną w nas na dłużej.

GALERIA Parafii Łaziska