Strona główna/Aktualności/Matematyczne lapbooki

Matematyczne lapbooki

24 Kwietnia 2023
Matematyczne lapbooki

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w konkursie szkolnym na najciekawszy lapbook matematyczny.

Konkurs polegał na opracowaniu i wykonaniu lapbooka matematycznego. Lapbook to kreatywna forma plakatu w trójwymiarowej formie, prezentująca w ciekawy, innowacyjny sposób określony temat lub zagadnienie.  lapbooki matematyczne

Celem konkursu było pokazanie matematyki jako elementu stale towarzyszącemu człowiekowi oraz rozbudzenie zainteresowań matematyką, rozwijanie zainteresowań uczniów technikami plastycznymi i informatycznymi w nauce matematyki, a także kształtowanie umiejętności korzystania z różnych źródeł wiedzy. Treści zostały zaprezentowane w postaci: tekstu, zdjęć ilustracji, map, wykresów itp., które umieszczone zostały na lapbookowych plakatach. Widoczne są one bezpośrednio po otwarciu, lecz czasem dotarcie do nich wymaga np. otwarcia koperty, rozwinięcia rulonu, rozłożenie harmonijki, otworzenia książeczki, zajrzenia do kieszonki itp. Oprócz wiedzy matematycznej zostały w nich ‘’ukryte’’ zagadki, łamigłówki, memory, puzzle, układanki, zadania itp. Pojawiły się również elementy mobilne, czyli takie, które da się przesuwać, przeciągać, przekręcać.

Dzięki tworzeniu lapbooka możemy porządkować swoją wiedzę. Jest to wspaniała metoda aktywnego orz kreatywnego uczenia się. Twórcy lapbooków powinni czuć wielką satysfakcję, bo ich dzieła budzą zachwyt i zainteresowanie.

Wyniki konkursu:

1 miejsce - Laura Czerwicka kl. VI

2 miejsce - Mateusz Jordan kl. VI

3 miejsce - Natalia Jeleń kl. Vb

Wyróżnienia otrzymali również:

Hanna Miketa - kl. Vb

Emilia Pieczka - kl. Vb

Maria Pałka - kl. IV

Jan Micał - kl. VI

Gratulujemy :)

uczniowie  z dyplomami za udział w konkursie  - matematyczny lapbook