Strona główna/Aktualności/Szkolne Koło Wolontariatu

Szkolne Koło Wolontariatu

7 Listopada 2022
Szkolne Koło Wolontariatu

W ostatnim czasie bardzo dużo się dzieje za sprawą naszych wolontariuszy - uczniów klasy ósmej.

Wspólnie z całą społecznością uczniowską naszej szkoły,  brali oni czynny udział w akcji zbierania karmy na rzecz podopiecznych schroniska  „Podaj łapę” w Wodzisławiu Śl.

1 listopada członkowie naszego koła, wzięli udział w kwestowaniu na rzecz Wodzisławskiego Ośrodka Rehabilitacji i Terapii . Kwesta ta,  już od wielu lat odbywa się na terenie naszego cmentarza, przy kościele parafialnym w Łaziskach.

wolontariusze  ZSP Łaziskawolontariusze ZSP Łaziska

Dzięki dużemu zaangażowaniu  młodzieży i ogromnej hojności  mieszkańców  Łazisk oraz osób odwiedzających nasz cmentarz, znów mogliśmy pomóc potrzebującym z naszego terenu.

Ogromne podziękowanie dla wolontariuszy, za bezinteresowność,  poświęcony czas i zaangażowanie na rzecz innych.

4 listopada obchodzony był w naszej szkole „Dzień Postaci z Bajek” . Przy tej okazji, wolontariuszki z klasy ósmej zorganizowały czytanie bajek dla klas I-III.  Klasa pierwsza  gościła  Plastusia  z bajki „Plastusiowy pamiętnik”, w klasie drugiej zagościł Kubuś Puchatek z bajki „Przygody Kubusia Puchatka”, zaś w klasie trzeciej powiało chłodem, bo tutaj pojawiła się Królowa śniegu z baśni Hansa Christiana Andersena.

wolontariusze ZSP Łaziskawolontariusze ZSP Łaziskawolontariusze ZSP Łaziska

Pomysł okazał się bardzo trafiony.  Uczniowie byli żywo zainteresowani czytanymi fragmentami bajek, a piękne przebrania i atrybuty wolontariuszy dodatkowo uatrakcyjniły te spotkania z żywym słowem.

Wszystkim wolontariuszom za zaangażowanie serdecznie dziękujemy.

wolontariusze ZSP Łaziska