Strona główna/Aktualności/Listy siódmoklasistów dotarły na Sri Lankę

Listy siódmoklasistów dotarły na Sri Lankę

16 Marca 2024
Listy siódmoklasistów dotarły na Sri Lankę

Współpraca siódmoklasistów z uczniami ze szkoły na Sri Lance układa się wyśmienicie, czego dowodem są zdjęcia oraz list ze słowami podziękowania od nauczycielki ze Sri Lanki do p. Weroniki Wnuk-Czerwickiej. To już drugi list, który nasi uczniowie pisali do swoich zagranicznych kolegów. W pierwszym liście opisywali siebie (wygląd zewnętrzny i zainteresowania) oraz miejsce zamieszkania, szkołę i członków rodziny. W drugim liście nasi uczniowie odpowiadali na pytania zamieszczone w listach kolegów oraz opisywali swój kraj, miejsce zamieszkania, ciekawe zdarzenia z życia szkoły oraz plany na najbliższy czas. Teraz musimy poczekać na listy zwrotne ze Sri Lanki.

Treść listu od nauczycielki na Sri Lance (przetłumaczona na język polski):
"Dzisiaj miałam przyjemność otrzymać listy od naszych korespondencyjnych znajomych z Polski. Po przejrzeniu listów rozdałam je moim uczniom. Pięciu moich uczniów jest aktywnie zaangażowanych w ten projekt, a pozostałymi 10 listami rozesłaliśmy do innych studentów Uwa College. Rozdając dziś te listy, byłam świadkiem czystej radości odzwierciedlonej na twarzach naszych dzieci. Widok ich uśmiechów, gdy czytali listy i oglądali zdjęcia, przyniósł mi ogromne szczęście. Te chwile są naprawdę cenne i będą mile widziane dla mnie jako nauczycielki. Udostępniam kilka zdjęć, aby przekazać radość, jaką listy Twoich Weronika uczniów wniosły do ​​nas. Niezależnie od kraju, w którym mieszkają i systemu edukacyjnego, którego są częścią, dzieci łączy niewinność i ciekawość. Listy Waszych uczniów niewątpliwie wywołały uśmiech na twarzach naszych dzieci tutaj, na Sri Lance. Jeszcze raz pragnę z całego serca podziękować Tobie Weroniko i Twoim uczniom za udział w projekcie korespondencyjnym. Wasza życzliwość znacząco odmieniła życie naszych uczniów i za to jesteśmy naprawdę wdzięczni."