Strona główna/Aktualności/Gminny Konkurs "Matematyczne Pendolino"/Matematyczne Pendolino

Gminny Konkurs "Matematyczne Pendolino"

14 Marca 2024
Gminny Konkurs

Gminny Konkurs „Matematyczne Pendolino”

Gminny Konkurs „Matematyczne Pendolino” 14 marca 2024 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łaziskach odbył po raz kolejny Gminny Konkurs pt. „Matematyczne Pendolino” dla uczniów klas IV i V szkoły podstawowej zorganizowany przez nauczyciela matematyki - Łukasza Szymańskiego. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół Gminy Godów, tj.: SP Gołkowice, SP Skrzyszów, SP Krostoszowice, ZSP Godów, ZSP Skrbeńsko oraz ZSP Łaziska. W zabawie mogło brać udział maksymalnie dwóch uczniów z klasy czwartej oraz dwóch uczniów z klasy piątej.

Konkurs miał formę quizu rozwiązywanego na komputerze przy pomocy aplikacji Quzizz. Składał się z trzech etapów, a zadaniem uczniów było jak najszybciej odpowiedzieć na pytania dotyczące tabliczki mnożenia, a także dzielenia oraz dodawania i odejmowania liczb w zakresie 100.

Celem naszego konkursu było integrowanie uczniów gminy Godów interesujących się matematyką oraz rozwijanie matematycznych zainteresowań i uzdolnień uczniów szkół podstawowych. Chcieliśmy również zachęcić młodych uczniów do udziału w innych konkursach matematycznych.

W kategorii klas IV pierwsze miejsce na podium zajął uczeń SP Skrzyszów - Łukasz Szczurek. Drugie miejsce przypadło uczniowi ZSP Godów - Damianowi Marek. Natomiast trzecie miejsce zajął uczeń ZSP Łaziska - Kacper Capanda.

W kategorii klas V pierwsze miejsce na podium zajęła uczennica ZSP Łaziska - Milena Skrzyszowska. Na drugim miejscu uplasował się uczeń ZSP Godów - Jan Hudek . Trzecie miejsce zajęła uczennica ZSP Skrbeńsko - Nadia Niewiara.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy zdolności matematycznych oraz refleksu!

Za udział w konkursie wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy uczestnictwa, a uczniowie, którzy zajęli miejsca na podium dodatkowo otrzymali nagrody rzeczowe, które wręczyła Pani Dyrektor Jolanta Janetta. Nagrody oraz poczęstunek dla wszystkich gości zostały ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej.