Strona główna/Aktualności/Lenka - laureatka konkursu ogólnopolskiego

Lenka - laureatka konkursu ogólnopolskiego

30 Maja 2023
Lenka - laureatka konkursu ogólnopolskiego

Tym razem jedna z najmłodszych uczennic naszej szkoły - Lena Glenc z klasy I zdobyła III miejsce w kategorii klas I w OGÓLNOPOSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM pt:"My kochamy las, las kocha nas" - "Cztery pory roku w lesie" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 25 z Częstochowy. Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy plastycznej płaskiej, z elementami przestrzennymi typu origami w formacie min. A3, max.A1 przedstawiającej cechy charakterystyczne dla czterech pór roku. Głównymi założeniami konkursu było:
- edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży poprzez zachęcenie do odkrywania, dostrzegania roli terenów leśnych;
- rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej inspirowanej pięknem przyrody
- rozbudzanie aktywności twórczej, uwrażliwienie na piękno natury oraz poszerzenie umiejętności;
- rozwijanie wyobraźni dzieci w odniesieniu do świata zwierząt i roślin. Praca Leny była jedną z ponad 700 prac nadesłanych na konkurs. Gratulujemy! Życzymy kolejnych takich sukcesów.

Lenka  z dyplomem