Strona główna/Aktualności/IV Powiatowy Festiwal Piosenki Angielskiej „Just SING!”

26 Kwietnia 2023
IV Powiatowy Festiwal Piosenki Angielskiej „Just SING!”

26 kwietnia 2023r., w Ośrodku Kultury w Gołkowicach, odbył się IV Powiatowy Festiwal Piosenki Angielskiej „Just SING!”, którego organizatorem był Zespół Szkolno - Przedszkolny w Łaziskach.

Patronat honorowy nad Festiwalem objął Wójt Gminy Godów, Mariusz Adamczyk oraz Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim.

Sponsorami Festiwalu byli: Firma Rduch Elektroakustyka z Godowa, Firma Bramco z Godowa, Firma Laguna ze Skrzyszowa, firma Gran-Mar ze Skrzyszowa, Krakers Ubezpieczenia ze Skrzyszowa, Kwiaciarnia Marcol ze Skrzyszowa, Twój Fryzjer Monika Olkiewicz ze Skrzyszowa, Hurtownia To-Mo ze Skrzyszowa, firma OKTAN service z Łazisk, Kwiaciarnia z Łazisk, Stadnina Dido Supreme z Gorzyczek, Salon Fryzjerski Wiola z Turzy Śląskiej, Gościniec Wodzisławski z Wodzisławia Śląskiego.

Tegoroczna edycja Festiwalu odbyła się już w formule sprzed pandemii, czyli „na żywo”, co bardzo wszystkich ucieszyło. Festiwal składał się z dwóch kategorii: uczestnicy klas 4 - 6 oraz uczestnicy klas 7 - 8. W kategorii młodszej udział wzięło 11 uczestników ze szkół powiatu wodzisławskiego, a w kategorii starszej 4 uczestniczki.

Jury w składzie: p. Emilia Kopiec - doktor sztuki, dyrygentka Miejskiego Chóru Młodzieżowego Canticum Novum, dyrektor OPP w Wodzisławiu Śląskim, p. Bogumiła Różańska - Świerkot - konsultant PODN w Wodzisławiu Śląskim ds. współpracy międzynarodowej i języków obcych oraz wieloletni metodyk języków obcych oraz p. Paweł Wawrzyczny - tancerz, wokalista oraz aktor teatralny,  miało bardzo trudne zadanie przed sobą, bo wszyscy uczestnicy pięknie śpiewali. Jednak po burzliwej naradzie jury przyznało następujące miejsca:

• kategoria klas 4 - 6:

I miejsce - Nadia Wolner (ZSP Połomia)

II miejsce - Maja Sączek (SP 3 Radlin)

III miejsce - Kaja Ważna (SP 2 Radlin)

• kategoria klas 7 - 8:

I miejsce - Natalia Długi (SP Gołkowice)

II miejsce - Karolina Folwarczny (SP Skrzyszów)

III miejsce - Laura Michalik (SP 3 Radlin)

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich nauczycielom/opiekunom za udział w Festiwalu i do zobaczenia w kolejnych edycjach!