Strona główna/Aktualności/DZIEŃ ZIEMI /Dzień Ziemi

DZIEŃ ZIEMI

29 Kwietnia 2023
DZIEŃ ZIEMI

21 kwietnia z okazji Dnia Ziemi zorganizowaliśmy w naszej szkole dla wszystkich chętnych uczniów konkurs wiedzowy.

Do konkursu przystąpiło łącznie 69 uczniów, którzy mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę przyrodniczo - ekologiczną. Najlepsi okazali się: Lena Katryniok z klasy I, Martyna Gajdosz z klasy II, Franciszek Poterała i Mariola Błanik z klasy III, Filip Wodecki z klasy IV, Bartosz Maj z klasy V a, Jakub Przybyła z klasy Vb, Jan Micał z klasy VI oraz Marlena Szczeponek z klasy VIII. Zdobywcy II miejsc konkursu przyrodniczo - ekologicznego to: Natalia Pietroszek z kl 1, Filip Potysz i Liliana Szkatuła z kl 2, Antoni Puchałka z kl 3, Laura Perzanowska oraz Marysia Niziołek z kl 4, Wojciech Wawreczko z kl 5a, Paulina Kozłowska z kl 5b, Laura Czerwicka z kl 6, Alicja Jędrusik, Mateusz Adamczyk, Wiktoria Pawelec oraz Zofia Zając z kl 8. Miejsce III w konkursie wiedzowym zdobyli: Aniela Poterała, Helena Parysz, Patrycja Wysłucha, Paweł Adamczyk, Jonatan Wadas, Liliana Tomala, Nikola Zychowicz, Adam Grzonka oraz Lena Muskus. Gratulujemy wiedzy i wyników, jakie osiągnęliście!  Zwycięzcy konkursu wiedzowego otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Bądźmy eko - nasza planeta jest tego warta.

uczniowie, którzy wygrali w konkursie

Dodatkowo  odbył się  konkurs plastyczny pt. "Piękno Ziemi" . Uczniowie wykazali się wielką kreatywnością a w ich pracach  widać,  jak piękna jest  nasza  planeta.

Zdobywczyni pierwszego miejsca  to Emilka Firla z klasy III, praca plastyczna DZIEŃ ZIEMI

II miejsce zajęły ex aequo: Lena Katryniok i Kaja Wija  z klasy I,

praca plastyczna DZIEŃ ZIEMI praca plastyczna DZIEŃ ZIEMI

III miesce także przypadło dwóm artystkom: Mii Fearing z kl. II i Milenie Wojtak z kl. III