Strona główna/Aktualności/DZIEŃ GÓRNIKA

DZIEŃ GÓRNIKA

8 Grudnia 2023
DZIEŃ GÓRNIKA

Jak co roku w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Górnika, czyli Barbórki. W tym dniu miała miejsce uroczysta akademia, na którą przybyli zaproszeni goście - przedstawiciele lokalnej władzy oraz miejscowych stowarzyszeń i organizacji. Uczniowie wystąpili w przedstawieniu „U górnika w doma”, gdzie w krótkich, zabawnych sytuacjach pokazali życie górniczej rodziny. Jednak żona górnika- Maryna, nie umiała robić pierogów, przez co inne śląskie baby musiały jej pomóc. Ulepiły ich tyle, że i dla wójta zostało… Na scenie było barwnie i wesoło- wystąpiły prawdziwe łaziszczanki z kulokami, a także Słowianki z klas szóstych. Mamy nadzieję, że i w przyszłym roku cała społeczność górnicza spotka się u nas w szkole, aby świętować Barbórkę. Wszystkim górnikom i ich rodzinom Szczęść Boże!