Strona główna/Aktualności/ Gminny Konkurs „Matematyczne Pendolino” /Gminny Konkurs „Matematyczne Pendolino”

Gminny Konkurs „Matematyczne Pendolino”

22 Lutego 2023
 Gminny Konkurs „Matematyczne Pendolino”

Gminny Konkurs „Matematyczne Pendolino” 22 lutego 2023 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łaziskach odbył się już po raz trzeci Gminny Konkurs pt. „Matematyczne Pendolino” dla uczniów klas IV i V szkoły podstawowej zorganizowany przez nauczyciela matematyki - Łukasza Szymańskiego. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół Gminy Godów, tj.: SP Gołkowice, SP Skrzyszów, SP Krostoszowice, ZSP Godów, ZSP Skrbeńsko oraz ZSP Łaziska. W zabawie mogło brać udział maksymalnie dwóch uczniów z klasy czwartej oraz dwóch uczniów z klasy piątej.

Konkurs miał formę quizu rozwiązywanego na komputerze przy pomocy aplikacji Quzizz. Składał się z trzech etapów, a zadaniem uczniów było jak najszybciej odpowiedzieć na pytania dotyczące tabliczki mnożenia, a także dzielenia oraz dodawania i odejmowania liczb w zakresie 100.

Celem naszego konkursu było integrowanie uczniów gminy Godów interesujących się matematyką oraz rozwijanie matematycznych zainteresowań i uzdolnień uczniów szkół podstawowych. Chcieliśmy również zachęcić młodych uczniów do udziału w innych konkursach matematycznych.

W kategorii klas IV pierwsze miejsce na podium zajęła uczennica ZSP Skrbeńsko - Maja Prochasek. Drugie miejsce przypadło uczniowi ZSP Godów - Janowi Hudkowi. Natomiast trzecie miejsce zajął uczeń ZSP Łaziska - Filip Kłosek.

W kategorii klas V pierwsze miejsce na podium zajął uczeń ZSP Łaziska - Tomasz Wodecki. Na drugim miejscu uplasował się również uczeń ZSP Łaziska - Robert Woźnica . Trzecie miejsce zajęła uczennica ZSP Godów - Maja Herman.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy zdolności matematycznych oraz refleksu!

Za udział w konkursie wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy uczestnictwa, a uczniowie, którzy zajęli miejsca na podium dodatkowo otrzymali nagrody rzeczowe, które wręczyła Pani Dyrektor Jolanta Janetta. Nagrody oraz poczęstunek dla wszystkich gości zostały ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej oraz Zakład Kamieniarski Gran-Mar ze Skrzyszowa. Bardzo serdecznie dziękujemy wyżej wymienionym podmiotom za wsparcie finansowe naszego konkursu.