Strona główna/Aktualności/eMOCje - wieczorek poetycko-taneczny/eMOCje - wieczór poetycko-taneczny

eMOCje - wieczorek poetycko-taneczny

16 Maja 2023
eMOCje - wieczorek poetycko-taneczny

odłamków szeptu

spisywane słowa

na skrawku zwoju

ze wzgórz Pergamonu

w rzędach tabliczek

nad Morzem Egejskim

zapisany lazur,

cierpienie pytań i naddatek sensu...

w ulotnych wierszach i w słowach motylich

płoszona ogniem,

zalewana morzem, krwią

przebłyskuje Prawda

Nasiona słowa.

Logoi spermatikoi

ks. Jerzy Szymik

Poezja to coś, po co sięgamy zbyt rzadko, a w niej, jak powtarza ks. Jerzy Szymik, tkwi prawda o człowieku.

10 czerwca br. w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie... Rok 2023 r. został ogłoszony rokiem Wisławy Szymborskiej, stąd też nasza szkoła włączyła się w jego obchody, uczestnicząc m.in. w projekcie „Szymborska”. Dlatego też przy współpracy p. Doroty Jędrusik, Katarzyny Domagały-Machnik oraz Joanny Wawrzyczny, zaangażowaniu Rady Rodziców, Dyrekcji Szkoły oraz uczniów naszej szkoły udało się zrealizować fantastyczny wieczorek muzyczno-poetycki pt. „eMOCje”.

Poezję Szymborskiej i innych polskich poetów połączyliśmy z tańcem i muzyką, by oddać to, co stanowi istotę człowieczeństwa - jego emocjonalność. Przeszliśmy przez cienie i blaski uczuciowości człowieka - jego radości, pasji, szczęścia, przypływu miłości, ale też gniewu, smutku, nienawiści, by zrozumieć, że emocje, nawet te niekontrolowane są jedną z najcenniejszych ludzkich wartości.

Warto podkreślić jeszcze walory niezwykłej dekoracji, którą stanowiły zdjęcia naszych uczniów. Czarno-białe portrety dzieci pokazywały ich zwykłe-niezwykłe emocje, to była prawdziwa uczta dla zmysłów. Bowiem piękno tkwi w prostocie!

eMOCje - wieczór poetycko-taneczny