Strona główna/Aktualności/Projekt z języka polskiego: żywy obraz

Projekt z języka polskiego: żywy obraz

25 Kwietnia 2020
Projekt z języka polskiego: żywy obraz

W ramach jednej z kolejnych lekcji języka polskiego prowadzonych na odległość klasa 8 przystąpiła do niecodziennego zadania. Rozmowa o sztuce, a właściwie o portretach, zapoczątkowała odtworzenie obrazów w domowym zaciszu. Uczniowie mieli pamiętać o detalach i szczegółach. Należało zaobserwować, z której strony pada światło, żeby ich obrazy były pełne precyzji i dokładności. W ten sposób wzięli udział w bardzo popularnej akcji na Instagramie, którego w większości są użytkownikami. Szukając inspiracji uczniowie mogli korzystać z tak popularnych hasztagów:
#betweenartandquarantine
#tussenkunstenquarantaine

To umożliwiło im połączenie tego, co dawne, stare, czasem zapomniane z czymś, co zupełnie nowe, światłe.

Uczniowie wykonali fantastyczną pracę, a poniżej przedstawiamy ich realizacje. Są świetne!