Strona główna/Aktualności/Projekt MIGOWY DLA DZIECI/Migowy w przedszkolu

Projekt MIGOWY DLA DZIECI

31 Stycznia 2023
Projekt MIGOWY DLA DZIECI

Przedszkolne "Wiewiórki" i "Liski" meldują realizację II Modułu Interdyscyplinarny Projekt Edukacyjny -   Migowy dla dzieci.

Organizatorem projektu jest Pani Jowita Łechtańska z MiguMig - zabawy z językiem migowym MiguMig

Ekspertem tego modułu jest Pani Agnieszka Kaproń- terapia dzieci z wadą słuchu Pani Agnieszka jest surdologopedą i przygotowała dla nas bardzo atrakcyjny zadań. Przygotowane zadania, pozwoliły nie tylko na utrwalenie świątecznych znaków w polskim języku migowym, ale także m.in. na poprawienie jakości funkcji językowej i oddechowej oraz rozwijanie uwagi słuchowej. Podczas zabaw ruchowych i słuchowych przedszkolaki poznały zwroty związane z zimą, Świętami Bożego Narodzenia, migały kolędy oraz doskonaliły umiejętności przeliczania i dodawania.

Osobą realizującą projekt w grupach była: p. Dominika Borgosz