Strona główna/Aktualności/„Ogrodowa. Carpe diem. Kochaj życie. Kochaj świat.” /„Ogrodowa. Carpe diem. Kochaj życie. Kochaj świat.”

„Ogrodowa. Carpe diem. Kochaj życie. Kochaj świat.”

25 Stycznia 2024
„Ogrodowa. Carpe diem. Kochaj życie. Kochaj świat.”

23 stycznia w naszej szkole odbyło się niezwykłe spotkanie... Nasz szkolny teatr zaprosił swoich rówieśników, uczniów pozostałych gminnych szkół na nadzwyczajny spektakl: „Ogrodowa. Carpe diem. Kochaj życie. Kochaj świat.” Przedstawienie niezwykłe, bo w całości przygotowane przez uczniów naszej szkoły... Przedstawienie niezwykłe, bo uczące, jak ważne w życiu wszystkich ludzi są wartości moralne, jak ważne jest przeciwstawienie pysze, chciwości, zazdrości, nienawiści własnej empatii, dobroci, szczerości, wyrozumiałości. To wybór, którego dokonujemy codziennie od nowa, to nauka, jak być dobrym człowiekiem.

Bardzo dziękujemy naszym gościom za wizytę w Łaziskach. Cieszymy się, że spektakl Wam się spodobał, że przyjęliście go z tak dużym zaangażowaniem.

Dziękuję również uczniom naszej szkoły - aktorom, którzy udźwignęli to przedstawienie, stanęli na wysokości zadania, pokonali tremę, wykazując się przy tym niezwykłą dojrzałością, rozumieniem deklamowanych przez siebie tekstów.