Strona główna/Aktualności/Konkurs "Prawa i obowiązki dziecka"

Konkurs "Prawa i obowiązki dziecka"

16 Grudnia 2020
Konkurs

10 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Tak się składa, że człowiekiem jest również dziecko, co wcale - wbrew pozorom - nie wydaje się takie oczywiste.

Szkoła Podstawowa nr 3 w Pszowie od kilku lat jest organizatorem konkursu "Dziecięce prawa i obowiązki". W minionym roku motywem przewodnim było prawo do popełniania błędów, tegoroczna edycja skupia się wokół praw dziecka w czasie pandemii.

Uczestnicy (uczniowie klas IV-VIII) w formie komiksowej historyjki mają szansę wyrazić swoje uczucia, opowiedzieć o tym, których praw zostali pozbawieni w związku z obecną sytuacją epidemiczną i co w związku z tym czują, przypomnieć o tym, że mają prawo przeżywania i wyrażania emocji.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem i do wzięcia udziału w ... no właśnie. Czy można z emocji czynić narzędzie służące do zdobycia miejsca na podium? Dlatego zapraszamy uczniów raczej do zabrania głosu i podzielenia się z nami swoimi przemyśleniami.

Terminy:

prace nadsyłamy do 31 marca 2021 r.

Forma:

Komiks wykonany dowolną techniką tradycyjną (ołówek, kredki, flamastry, farby, tusz, itp.) lub cyfrową (komiks wykonany w dowolnym programie komputerowym).

Praca powinna stanowić zamkniętą całość o objętości minimum 6, maksymalnie 8 plansz (stron) formatu A4 zapełnionych jednostronnie. Plansze mogą być podzielone w sposób dowolny na kadry.

DANE TELEADRESOWE ORGANIZATORA:

Prace wraz z Załącznikami 1-3 należy przesyłać na adres:

Szkoła Podstawowa nr 3 w Pszowie

ul. Armii Krajowej 54

44-370 Pszów

z dopiskiem KONKURS DZIECIĘCE PRAWA I OBOWIĄZKI - MAM PRAWO DO EMOCJI!

mail szkoły: sp3@pszow.pl

Po szczegóły odsyłamy do regulaminu konkursu: https://wke.lt/w/s/D_3Fi0

Zapraszam też na profil FB konkursu: https://www.facebook.com/pandemocje

Kategoria: powiązane pliki [2]