Strona główna/Aktualności/Klasy V i IV w Kopalni Ignacy/Klasy Vi IV w Kopalni Ignacy

Klasy V i IV w Kopalni Ignacy

10 Października 2022
Klasy V i IV w Kopalni Ignacy

30 września klasy IV oraz V wybrały się na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę. Cel podróży był bardzo blisko: Zabytkowa Kopalnia Ignacy na rybnickiej "hojmie". Okazało się, jednak ze żaden z naszych uczniów nie był tam wcześniej. Dzieci, podzielone na dwie grupy, miały okazję uczestniczyć w zajęciach w Centrum Naukowym Sowa, wspiąć się na 30metrową wieżę ciśnień, zobaczyć pokaz ponad 100letniej maszyny parowej oraz prześledzić historię rozwoju wykorzystywania pary w interaktywnym muzeum. I choć pogoda nie dopisała, uśmiechy nie schodziły z twarzy. To był świetny dzień na integrację i dobrą zabawę! Do następnego razu!