Strona główna/Aktualności/Klasa VII w Krakowie

Klasa VII w Krakowie

5 Listopada 2021
Klasa VII w Krakowie

W październiku klasa VII pojechała na wycieczkę do Krakowa. Pierwszym punktem zwiedzania było przywitanie Smoka Wawelskiego, następnie uczniowie wraz z opiekunkami i przewodnikiem udali się pod pomnik najwierniejszego pieska Dżoka, gdzie usłyszeli jego ciekawą historię. Kolejnym punktem zwiedzania był krakowski rynek oraz wiele znajdujacych się tam budowli i zabytków.  Na samym Rynku, a w zasadzie pod nim, znajduje się tajemnicze muzeum. Jest to rezerwat archeologiczny, który został odsłonięty podczas renowacji nawierzchni rynku. Muzeum to przenioło uczestników wycieczki w czasy średniowiecznego Krakowa.  Po zwiedzaniu,  klasa miała okazję zakupić pamiątki oraz zaspokoić  głód w restauracji "Pod Złotymi Łukami".  Dzień ten był bardzo  pogodny i pełny ciekawych doświadczeń.

Uczniowie nie mogą się  już doczekać na kolejną wycieczkę.