Strona główna/Aktualności/Klasa 6 i 8 na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej

Klasa 6 i 8 na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej

22 Czerwca 2023
Klasa 6 i 8 na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej

12 czerwca klasy: 6 i 8 wybrały się na wycieczkę na Jurę Krakowsko - Częstochowską. Pierwszym punktem programu była wizyta na Pustyni Błędowskiej, gdzie uczniowie mogli poznać legendę jak ta pustynia powstała oraz dowiedzieć się ciekawostek związanych z tym miejscem. Drugim punktem wycieczki była wizyta w ruinach zamku Ogrodzieniec, który faktycznie znajduje się w Podzamczu. Zamek został wzniesiony za czasów króla Kazimierza Wielkiego i jest najpopularniejszym zamkiem na Szlaku Orlich Gniazd. Uczniowie mieli możliwość przespacerowania się po dziedzińcu, jak i po dawnych korytarzach, komnatach, krużgankach, a nawet piwnicach. Nie obyło się również bez wizyty w Sali Tortur, której prawidłowa nazwa to Męczarnia Warszyckiego, o którym mówi się, że przy każdej pełni po zamku krąży olbrzymi czarny pies ciągnący długi łańcuch. Jak twierdzą tamtejsi mieszkańcy, jest to duch bogatego i okrutnego kasztelana krakowskiego, Warszyckiego, który był jednym z panów zamku.