Strona główna/Aktualności/KONKURS BIBLIJNY

XXIX DIECEZJALNY KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ dla  szkół podstawowych

„Ujrzycie Syna Człowieczego, siedzącego po prawicy Wszechmocnego

i nadchodzącego z obłokami niebieskimi. „   Mk 14,6

Kolejny już raz, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie wiedzy biblijnej.

Po etapie szkolnym do etapu  rejonowego zakwalifikowały się następujące uczennice klasy V: Maria Niziołek,  Natalia Niziołek oraz Laura Perzanowska.

Dziewczęta są już po kolejnym etapie - rejonowym (powiatowym), aktualnie uczennice muszą się uzbroić w cierpliwość i czekać na ogłoszenie wyników i listy osób, które zakwalifikują się do ostatniego etapu - diecezjalnego (obejmuje on archidiecezję katowicką, gliwicką i sosnowiecką).

Uczniowie klas VI- VII są po etapie szkolnym, do etapu rejonowego zakwalifikowały się następujące osoby z klasy VII :  Weronika Ochman,  Jan Micał   i po dogrywce  o trzecie miejsce - Gabriel Sikora z klasy VI b.

W tegorocznych zmaganiach Konkursu Wiedzy Biblijnej wzięło udział łącznie 18 uczniów, w obydwóch kategoriach wiekowych.

Wszyscy, którzy brali udział w konkursie, wykazali się sporą znajomością Ewangelii wg Św. Marka, zaś uczniowie, którzy zakwalifikowali się do kolejnego etapu udowodnili, że ich wiadomości są imponujące.

Gratuluję wszystkim, biorącym udział w konkursie , pamiętajcie już jesteście wygrani. Poznaliście lepiej Słowo Boże, a to już jest Wasza nagroda.

Na pozostałe nagrody musimy jeszcze poczekać...

W.A.

konkurs biblijny