Strona główna/Aktualności/Jasełka "Historia miłości"/Jasełka "Historia Miłości"

Jasełka "Historia miłości"

15 Stycznia 2023
Jasełka

W środę 11 stycznia br. sala gimnastyczna łaziszczańskiej szkoły wypełniła się po brzegi. Z zaproszenia Dyrekcji szkoły na tegoroczne jasełka skorzystali zarówno starsi, jak i młodsi mieszkańcy wsi.

Historia miłości to niezwykła historia jednego z najważniejszych wydarzeń w dziejach ludzkości przedstawiona w inny, nowoczesny sposób. W kilku scenkach rodzajowych dotyczących zakupów w sklepie, rozmowy dwóch inwestorów o kolejnych sukcesach giełdowych, małych, zapłakanych i biednych dziewczynkach z zapałkami, sprzedawców choinek, relacji mamy i córki uczniowie naszej szkoły starali się pokazać współczesny świat, często za bardzo skupiony na ludzkim egoizmie, egocentryzmie, wyzbytym z emocji. Ten kontrast pogłębiony został poprzez scenę wigilii w zwykłym, nie-zwykłym domu, pełnym miłości i wdzięczności. Szkolne jasełka przeplatane były słowami z Biblii: "Hymnem o miłości” oraz początkiem Ewangelii wg św. Jana. „Na początku było Słowo”, które zrodziło się z miłości i zrodziło tę miłość. Mamy nadzieję, że emocje, które towarzyszyły występującym oraz widzom pozwolą przenieść własne refleksje do codziennego życia.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom z naszej szkoły: aktorom, recytatorom, zespołowi muzycznemu, chórowi, nie sposób ich wszystkich wymienić z imienia i nazwiska, gdyż przedsięwzięcie rozrastało się z tygodnia na tydzień. Dziękujemy zaangażowanym nauczycielom za dekoracje sali, oprawę muzyczną, grę aktorską, opracowanie pantominy i teatru cieni. Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc, dobre słowo, przygotowanie poczęstunku. Dziękujemy naszej Maryji, która zagościła w progach szkoły z trzymiesięcznym synem, by jeszcze bardziej umocnić nas w tej wierze, że TO stało się naprawdę.

Katarzyna Domagała-Machnik