Strona główna/Aktualności/Doradztwo zawodowe - klasa VIII - Tischner./Klasa Ósma w Tischnerze

Doradztwo zawodowe - klasa VIII - Tischner.

18 Października 2024
Doradztwo zawodowe - klasa VIII - Tischner.

18.10.2024 r. klasa VIII wybrała się do II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. ks. prof. Józefa Tischnera oraz Liceum Sztuk Plastycznych im. Olgi Boznańskiej w Wodzisławiu Śląskim.

Na  początku pobytu w tej szkole  ponadpodstawowej uczniowie mogli przespacerować się barwnymi korytarzami, gdzie  znajdowały się rzeźby, rysunki i prace malarskie absolwentów i uczniów liceum plastycznego.  Ósmoklasiści udali się też do pracowni graficznej, gdzie samodzielnie stworzyli własną grafikę na matrycy. Grafik- zawód czy pasja?- taki brzmiał tytuł warsztatów. Następnie w  sali chemicznej  badali odciski palców, podczas warsztatów z zakresu chemii  kryminalistycznej.  Na  koniec nasi ósmoklasiści uczestniczyli w ciekawej lekcji „Umiejętność uczenia się najważniejszą kompetencją  XXI wieku” a także poznali uczestniczę The Voice of Poland - panią Aleksandrę Leśniewicz, nauczycielkę plastyki i historii sztuki.