Strona główna/Aktualności/DŁUGOPISY 3D w naszej szkole

DŁUGOPISY 3D w naszej szkole

21 Października 2022
DŁUGOPISY 3D w naszej szkole

W ramach programu "Laboratoria Przyszłości"  nasza pracownia techniczna została wyposażona w walizkę z długopisami 3D. Przed ich pierwszym użyciem nauczyciel dokładnie zprezentował sposób  posługiwania się takim długopisem-  wybór opcji nagrzewania, podłączenie kabli i power banku, sposób wkładania filamentu. Po  tej instrukcji uczniowie klasy IV za pomocą długopisu 3D mogli stworzyć przestrzenne znaki drogowe, natomiast uczniowie klasy VI na wykonanych wcześniej projektach domów z pudełek rysowali długopisami 3D okna, drzwi oraz dachówki.

Używanie długopisów 3D na zajęciach jest świetnym sposobem na wyzwolenie aktywności twórczej dziecka, na zaangażowanie  i rozwijanie kreatywności oraz  na skupienie uwagi.