Unia Europejska - Projekty
Strona główna/Aktualności/3 kraje w 3 dni /WIEDEŃ, BRATYSŁAWA, OŁOMUNIEC

3 kraje w 3 dni

29 Maja 2024
3 kraje w 3 dni

W dniach od 20 do 22 maja 2024 r. odbyła się wycieczka do Bratysławy, Wiednia i Ołomuńca. Wzięło w niej udział 30 uczniów z klas 6a, 6b i 7 oraz 4 opiekunów: p. Weronika Wnuk-Czerwicka, p. Dorota Jędrusik, p. Magdalena Franek i p. Weronika Adamczyk.
W słonecznej Bratysławie oprócz spaceru po mieście, uczestnicy zobaczyli m.in.: wzgórze zamkowe, katedrę św. Marcina, wieżę Michalską, Ratusz, itp. Po aktywnym dniu obiad w hotelu Modena w Bratysławie wszystkim bardzo smakował, o czym świadczyły puste talerze. Następnego dnia uczestnicy wycieczki zwiedzali piękny Wiedeń, a w nim m.in.: Hofburg, Muzeum Sisi, Teatr Dworski, kościół wotywny, Ratusz, parlament, katedrę św. Stefana, itp. Ostatnim punktem tego dnia był wyjazd na Wzgórze Kahlenberg, gdzie w 1683 król Jan III Sobieskiego dowodził zwycięską bitwą z Turkami o Wiedeń.
Ostatniego dnia uczestnicy zwiedzili czeski Ołomuniec, gdzie oprócz spaceru po mieście, zwiedzili m.in.: gotycką katedrę św. Wacława, kaplicę św. Jana Sarkanda, kościół Marii Panny Śnieżnej, zegar astronomiczny, 30 metrową kolumnę Trójcy Świętej itp.
Po zakupie pamiątek wszyscy udali się na Zamek Bouzov, gdzie poznali historię zakonu krzyżackiego i nie tylko.
A potem wszyscy wyruszyli w drogę powrotną do domu.

Wszyscy uczestnicy wycieczki z uśmiechem na twarzy wrócili do domu i nie mogą się już doczekać przyszłorocznej wycieczki zagranicznej.

WIEDEŃ, BRATYSŁAWA, OŁOMUNIEC

do góry