Strona główna/Aktualności/14 kwietnia - Święto Chrztu Polski! Konkurs!

14 kwietnia - Święto Chrztu Polski! Konkurs!

14 Kwietnia 2020
14 kwietnia - Święto Chrztu Polski! Konkurs!

14 kwietnia obchodzimy w naszym kraju Święto Chrztu Polski, które ma na celu upamiętnienie wydarzeń z 966 roku. Dokładnie 1054 lat temu, książę Mieszko I przyłączył kraj do nowej strefy kulturowej i cywilizacyjnej. To wydarzenie uważane jest za symboliczny początek państwa polskiego!

W związku z tym chcielibyśmy ogłosić szkolny konkurs dla uczniów klas V-VIII na najlepszą prezentację multimedialną! Poniżej zasady organizacji konkursu:

Tematyka: Chrzest Polski i początki państwa polskiego

Cele konkursu: poszerzanie wiedzy historycznej i informatycznej;  kształtowanie więzi i świadomości obywatelskiej z krajem ojczystym

Narzędzia: Dowolny program do stworzenia prezentacji (Ilość slajdów: dowolna)

Kryteria oceny: Pomysłowość, estetyka, staranność wykonania i zawartość merytoryczna

Termin oddania prezentacji: do 15 maja 2020 r.

Osoba do kontaktu w sprawie konkursu: Marcin Jeleń

Prace należy przesłać na następujące adresy mailowe:

klasa V -

klasa VI a i VI b -

klasa VII -

klasa VIII -

Wraz z przesłaniem pracy, w treści wiadomości należy umieścić zgodę rodzica/opiekuna prawnego o następującej treści:

Wyrażam zgodę na udział mojego syna/córki ........................... (imię i nazwisko) w konkursie szkolnym pt. Chrzest Polski i początki państwa polskiego. Jednoczesnie zaznaczam, że zostałem/am poinformowany/na o zasadach organizacji konkursu.

........................................ (podpis rodzica/opiekuna prawnego)

Uwaga! Udział w konkursie jest dobrowolny.