Strona główna/Aktualności/Narodowe czytanie

17 Września 2019
rodę 11 września uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięli udział w akcji Narodowego Czytania. Co roku Prezydent RP wybiera, spośród kilkudziesięciu, jedną pozycję książkową, która niesie ze sobą niezwykłe walory tradycji i kultury Polski. W tym roku zaproponowano 8 nowel pozytywistycznych, które podkreślają wartość człowieka i jego pracy.
    Nasza szkoła wybrała "Katarynkę" Bolesława Prusa, historię małej niewidomej dziewczynki i zbyt poważnego mecenasa, który początkowo nie znosił dźwięków tytułowego instrumentu. Sytuacja się zmienia, kiedy pan Tomasz dostrzega, że muzyka katarynki przynosi radość.
    Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wykazali się niezwykłym zaangażowaniem, cierpliwie wsłuchiwali się w tekst i rzetelnie przygotowali do jego czytania. Dzieci zostały nagrodzone specjalnymi egzemplarzami książek z pieczątką Prezydenta.
    Mamy nadzieję, że w przyszłym roku też się zaczytamy!

Kategoria: powiązane pliki [1]
Format Nazwa pliku Rozmiar Pobierz