Strona główna/Aktualności/Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

16 Listopada 2020
Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości to ważne wydarzenie w życiu każdego mieszkańca naszego kraju! Obchodzimy je co roku 11 listopada, bo właśnie tego dnia, 102 lata temu, Polska stała się krajem wolnym i niepodległym. Po 123 latach zaborów, dzielni i odważni Polacy zaczęli na nowo tworzyć swój kraj i odbudowywać swoją tożsamość narodową. W tym roku społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łaziskach nie może hucznie obchodzić tego święta. Mimo to, uczniowie klas starszych podczas zajęć zdalnych symbolicznie świętowali odzyskanie niepodległości! Wspólnie obejrzeli i wysłuchali prezentacji multimedialnej, obejrzeli archiwalne zdjęcia, opowiedzieli również jak spędzają ten dzień. To była prawdziwa lekcja patriotyzmu!