Strona główna/Aktualności/I MIEJSCE W KONKURSIE WOJEWÓDZKIM

I MIEJSCE W KONKURSIE WOJEWÓDZKIM

16 Lutego 2021
I  MIEJSCE  W KONKURSIE WOJEWÓDZKIM

Sukces „wygodany” po naszymu, czyli  po śląsku.

Piyknie umiom  te nasze łaziski  dziołszki godać,  bo  tak  recytowały, aż  piyrsze  miejsce w wojewódzkim konkursie wygrały !

Matylda i Martyna Gajdosz są zwyciężczyniami wojewódzkiego konkursu recytatorskiego „Po naszymu” organizowanego przez Miejskie Przedszkole nr 1 w Piekarach Śląskich oraz Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

Matylda -  młodsza, bo  zaledwie  4-letnia  dziewczynka w kocim stroju wyrecytowała  wiersz pt. „Kotek” oparty na tekście Juliana Tuwima, natomiast  starsza 6-letnia Martyna opowiedziała o  pewnej zaczytanej sowie na podstawie wiersza  Jana Brzechwy  pt. „Sowa”.

Uczestniczki  do konkursu  przygotowała wychowawczyni przedszkolna Dorota Jędrusik przy współpracy z mamą dziewczynek. Jury doceniło poprawność wymowy gwarowej, dobór tekstu, dostosowanie tekstów do możliwości wykonawczych dzieci. Obie siostry doskonale wczuły się  w przedstawiane  przez siebie postaci - kotka  i sowy,  co  poskutkowało  zdobyciem  I miejsca w swoich kategoriach wiekowych.

Serdecznie gratulujemy Matyldzie i Martynce tak wysokich osiągnięć i dziękujemy za włożony wysiłek przy zapamiętaniu i  pięknej recytacji wierszy.

MATYLDA - wiersz "Kotek"

MARTYNA - wiersz "Sowa"