Gminny Konkurs „Matematyczne Pendolino”
26 Kwietnia 2026
22 kwietnia 2026 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łaziskach po raz kolejny odbył się Gminny Konkurs pt. „Matematyczne Pendolino” dla uczniów klas IV i V szkoły podstawowej .
W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół Gminy Godów, tj.: SP Gołkowice, SP Skrzyszów, SPKrostoszowice, ZSP Godów, ZSP Skrbeńsko oraz ZSP Łaziska. W zabawie mogło brać udział maksymalnie dwóch uczniów z klasy czwartej oraz dwóch uczniów z klasy piątej.
Konkurs miał formę quizu rozwiązywanego na komputerze przy pomocy aplikacji Quzizz.
Składał się z trzech etapów, a zadaniem uczniów było jak najszybciej odpowiedzieć na pytaniadotyczące tabliczki mnożenia, a także dzielenia oraz dodawania i odejmowania liczb w zakresie100.
Celem naszego konkursu było integrowanie uczniów gminy Godów interesujących się matematyką oraz rozwijanie matematycznych zainteresowań i uzdolnień uczniów szkół podstawowych. Chcieliśmy również zachęcić młodych uczniów do udziału w innych konkursach matematycznych.
W kategorii klas IV pierwsze miejsce na podium zajęła uczennica ZSP Skrbeńsko - Natalia Paś. Drugie miejsce przypadło uczniowi SP Krostoszowice - Adrianowi Piprek. Natomiast trzecie miejsce zajął uczeń SP Gołkowice - Aleksander Koba.
W kategorii klas V pierwsze miejsce na podium zajął uczeń ZSP Łaziska - Aleksander Perzanowski. Na drugim miejscu uplasowała się uczennica ZSP Skrbeńsko - Anna Wąsek . Trzecie miejsce zajął również uczeń ZSP Skrbeńsko - Ksawery Czyżewski.
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy zdolności matematycznych oraz refleksu!
Za udział w konkursie wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy uczestnictwa, a uczniowie, którzy zajęli miejsca na podium dodatkowo otrzymali nagrody rzeczowe, które wręczyła Pani Wice Dyrektor Weronika Wnuk-Czerwicka. Nagrody oraz poczęstunek dla wszystkich gości zostałyufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej.
.jpg)
.jpg)

