Unia Europejska - Projekty
Strona główna/Aktualności/Bartek, Jakub, Paweł, Remik, ROBOT I JA./Robot i ja

Bartek, Jakub, Paweł, Remik, ROBOT I JA.

29 Kwietnia 2026
Bartek, Jakub, Paweł, Remik, ROBOT I JA.

29 kwietnia czterej uczniowie naszej szkoły: Paweł Ruszkiewicz, Remigiusz Pauliński, Bartosz Maj i Jakub Przybyła wzięli udział w konkursie ROBOT I JA organizowanym przez Branżowe Centrum Umiejętności w Dziedzinie Robotyki w Wodzisławiu Śląskim.  Do zadań konkursowych przystąpiło aż 15 dwuosobowych drużyn z powiatu wodzisławskiego.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań uczniów, ich umiejętności posługiwania się technologią oraz indywidualnych zdolności technicznych i twórczych a także kształtowanie logicznego myślenia.

Paweł i Remik rywalizowali w konkurencji BUILDER ROBOT - BUDUJEMY WIEŻĘ, gdzie wykorzystali roboty przemysłowe firmy ABB typu IRB 1100. Zadanie polegało na napisaniu programu w formie bloczków, który pozwolił robotowi zbudować wieżę z klocków.

Jakub i Bartosz wykazali się w konkurencji FOLLOW THE LINE - WYŚCIGI ROBOTÓW PO LINII. Do zadania wykorzystali roboty  „Maqueen Plus” sterowane poprzez programowalną płytkę „micro:bit”. Zadanie polegało na napisaniu programu w formie bloczków, dzięki któremu robot Maqueen w połączeniu z modułem micro:bit przejedzie wyznaczoną przez czarną linię trasę.

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu chłopaków, ich wiedzy i umiejętnościom udało się im zająć bardzo wysokie miejsca:

JAKUB PRZYBYŁA i BARTOSZ MAJ - II miejsce w konkurencji FOLLOW THE LINE,

PAWEŁ RUSZKIEWICZ I REMIGIUSZ PAULIŃSKI - IV miejsce w konkurencji BUILDER ROBOT.

Gratulujemy !

do góry